Сніг нарешті сипле (інтерв'ю з Тарасом Чубаєм)

2020-02-07 14:02:00
Сніг нарешті сипле (інтерв'ю з Тарасом Чубаєм)
Тарас Чубай дочекався снігів і презентував сьогодні свою нову пісню Сипле Сніг, котра стала його першим радіосинґлом за кілька минулих років. Чому на цю композицію довелося так довго чекати, зі скількох віршів Івана Франка зібрано її текст, чи потрапить композиція в репертуар Плачу Єремії і чи варто чекати новий альбом Тараса Чубая - читайте далі.

Розмовляв:Вадим Карп'як
Дата:02 лютого 2020
Розшифровка:Роман Семчишин


Чому ти вирішив випускати цю пісню радіосинґлом? Попередні композиції ти не так активно презентував на радіо?

Коли я тільки її написав, тобто коли вона ще лиш була у варіанті голос і гітара, мені здалося, що вона має звучати на радіо. Тобто мені вдалася радійна пісня. Ура!
 
Але давалася вона доволі довго, здається. Її перші варіанти я слухав у твоїй студії ще рік тому.

Річ у тім, що я її насправді дуже швидко написав. І у першому відео з нею, яке я запостив в інтернет, вона ще не була повністю готова, а була дописана у процесі зйомки цього відео. Тобто я її вигадував у процесі співання, зняв це на відео і одразу запостив. Після цього я її відклав, бо зайнявся впорядкуванням студії. Я повністю перейшов на аналог, у мене з’явився аналоговий пульт, який треба вивчати, який треба комутувати і таке інше. І на це пішов цілий рік. І от коли вже запустилася ця моя маленька «фабрика», то я завершив аранжування і ми звели це все разом зі звукорежисером  Максимом Капустою. Таким чином рік тому я її написав, потім рік не рухав і тепер досить швидко її доробив і записав. Більше часу ми сиділи і все це зводили, бо ми ж вчимося, студія нова, треба вивчити техніку, як вона працює. Можна сказати, що це перший продукт моєї нової студії.

Композиція покладена на текст Івана Франка. Але слова пісні це не якийсь один його вірш, а відразу кілька поезій Франка. Чому так?

Треба сказати, що Франко дуже складний дядько для написання пісень на його вірші. Написати радійну пісню на Франка майже неможливо. Його тексти не дуже співабельні. У нього немає таких легких ритмічно конструкцій, щоб ти міг взяти гітару і просто заспівати. Мені довелося конструювати з різних віршів, щоб був якийсь сюжет. З іншого боку це вірші з його збірки «Зів’яле Листя», яка дуже смурна. Йому це ще тоді закидали і критикували, хоча він все заперечував і казав: «Який я вам декадент? Я борець, революціонер і всім вам капець». Але все ж таки від тих віршів віє песимізмом, безнадією і лузерством. А мені хотілося внести в це якесь життя. І цей дещо денсовий ритм в пісні міняє кут зору на поезію Франка і ти просто бачиш, що це зимова краса і сипле сніг. Тобто можна просто отримувати естетичну насолоду і не конче перейматися програною любов’ю.

То зі скількох франкових віршів скомпільований текст пісні?

Мені треба взяти збірку, бо я вже й не пам’ятаю... Для мене це вже стало єдиним текстом. Але як мінімум з двох, або й трьох різних текстів. Один із них це: Як на вулиці зустрінеш, то мене обходиш ти, добре робиш, спільним шляхом не судилось нам іти». Звідти взята фраза: «Що мені без тебе щастя». Я заспівав саме: «Що мені без тебе щастя», але більше б пасувало «щастє», як у Франка.

«Сипле Сніг» це твоя сольна робота, чи Плач Єремії теж братиме її в репертуар?

Так. Ця пісня буде в репертуарі «Плачу Єремії». Ми навіть заграли таку, гейби пробну версію на нашому концерті в Caribbean клубі і була дуже гарна реакція публіки. Ніби це уже готовий розкручений шляґер.

Але записував ти її самостійно. Так?

Більша частина того, що звучить у пісні, це я заграв. У приспівах чути голос моєї дружини. І там є дуже цікавий і рідкісний для української поп-музики інструмент: lap steel guitar: така дошка, яка тримається на колінах і на ній грається слайдом. Це цілком американська штука. Я ні в кого не чув її в українській музиці. Одна справа просто на електрогітарі грати слайдом, а це lap steel guitar, якою оволодів наш барабанник Андрій Войтюк. Він взагалі мультиінструменталіст і дуже обдарована людина. Він заграв десь із 50 дублів і я з них нарізав і склав цю партію.

Нова студія є. Є вже перша пісня в ній записана і оприлюднена. Чи не час задуматися про альбом?

Якщо сісти і працювати, то матеріалу я назбираю без проблем. У мене вже два роки лежить невиданий альбом, бо є якесь непорозуміння з одним зі співавторів. Він, маючи угоду зі мною, підписав угоду з іншою агенцією і тепер юридична колізія. Через це вихід затримався. Але поки минув цей час, той диск мені вже став нецікавим. Мені вже не хочеться його видавати. Хоча ми ці пісні граємо на концертах. Взагалі мені здається, що зараз не альбомний час. Мені здається треба видавати синґли і, можливо, впродовж року чи двох вони складуться в альбом. Не хочу загадувати. Зараз я буду видавати окремими піснями. От зроблю – видам, зроблю – видам.